ПРОЕКТ ГЕФ-ЮНІДО
«ЕКОЛОГІЧНО ОБҐРУНТОВАНЕ ПОВОДЖЕННЯ ТА ОСТАТОЧНЕ ВИДАЛЕННЯ ПОЛІХЛОРОВАНИХ ДИФЕНІЛІВ (ПХД) В УКРАЇНІ»
13 липня 2017

У Києві відбувся заключний тренінг з питань усунення ризиків для здоров’я людей та навколишнього середовища від поліхлорованих дифенілів

11-13 липня в Києві у приміщенні Українського дому відбувся п’ятий тренінг в рамках міжнародного Проекту ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів (ПХД) в Україні». Метою тренінгу було навчання представників промислових підприємств, громадських екологічних організацій та фахівців у питанні охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, поводження з відходами та охорони праці по сприянню виконанню Україною міжнародних зобов’язань щодо Стокгольмської конвенції про стійкі органічні забруднювачі.

  MG 0014

Захід відбувся за участю Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління при Міністерстві природи. Протягом трьох днів більше 50 чоловік здобули знання та відповіді на важливі питання – як усунути ризики для здоров’я людей та навколишнього середовища від поліхлорованих дифенілів; які нормативно-правові акти забезпечують регулювання СОЗів в Україні та світі; як проводити інвентаризацію та моніторинг ПХД. З доповіддю виступив консультант ЮНІДО Іван Холубек, який зробив презентацію про стійкі органічні забруднювачі та розповів про особливості обігу таких небезпечних речовин як ПХД, про систему моніторингу ПХД і СОЗ у Європейському Союзі.

Це був останній тренінг першого етапу Програми. До цього заходи відбулися в Харкові, Дніпрі, Одесі та Львові. Загалом, тренінги та семінари відвідали більше 250 чоловік.

  MG 0013

«Для нас дуже важливо було розпочати просвітницьку діяльність в Україні і розпочати її з промислово-розвинутих регіонів. Саме там зберігаються великі об’єми поліхлорованих дифенілів, які є одними з найбільш небезпечних хімічних речовин, контрольованих міжнародними конвенціями. Україна приєдналася до Стокгольмської конвенції і взяла на себе зобов'язання по остаточному їх видаленню», – прокоментував Євген Федоренко, експерт Проекту ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів (ПХД) в Україні».

DSC 7106 

За словами ректора Державної екологічної академії післядипломної освіти та менеджменту Олександра Бондара, для вирішення цієї серйозної проблеми навколишнього середовища та здоров'я людини необхідна участь досвідчених фахівців, які допоможуть виявити всі можливі джерела ПХД й запропонувати практичні рішення для їх контролю та ліквідації. Саме Проект ГЕФ-ЮНІДО і покликаний звести до мінімуму негативний вплив на навколишнє середовище та забезпечити безпечну ліквідацію поліхлорованих дифенілів.

 Завантажити презентації: