ПРОЕКТ ГЕФ-ЮНІДО
«ЕКОЛОГІЧНО ОБҐРУНТОВАНЕ ПОВОДЖЕННЯ ТА ОСТАТОЧНЕ ВИДАЛЕННЯ ПОЛІХЛОРОВАНИХ ДИФЕНІЛІВ (ПХД) В УКРАЇНІ»
19 червня 2017

Семінари щодо поводження та видалення поліхлорованих дифенілів в Україні пройшли у Дніпрі і Харкові

DSC 0184 

12-14 червня у м. Харків і 15-17 червня у м. Дніпро у рамках ГЕФ-ЮНІДО пройшли семінари "Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів в Україні". Протягом триденних тренінгів учасники обговорили проблеми усунення ризиків для здоров’я людей та навколишнього середовища від поліхлорованих дифенілів (ПХД), нормативно-правового забезпечення регулювання стійких органічних забруднювачів (СОЗ) в Україні та світі,  інвентаризації та моніторингу ПХД.

У заході взяли участь представники обласних державних адміністрацій, великих промислових підприємств областей, екологічних організацій, обласних екологічних інспекцій, територіальних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій, фахівці з охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, поводження з відходами та охорони праці.

DSC 0192

Директор Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації Руслан Стрілець відкрив семінар у Дніпрі. У своїй промові він зосередився на актуальності семінару, необхідності подальшого розвитку правової бази, вдосконалення регулювання СОЗ та закликав учасників до плідної співпраці. Руслан Стрілець зазначив, що Дніпро – перше місто в Україні за кількістю небезпечних відходів. Таким чином, реалізація такого пілотного проекту має значення для всієї області.

Ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та менеджменту Олександр Бондар привітав учасників тренінгу в Харкові, закликавши усіх присутніх провести активну дискусію щодо екологічної ситуації в Україні та  спільними зусиллями розробити систему екологічно безпечного поводження з ПХД. На семінарах було також розглянуто питання необхідності дотримання положень Стокгольмської конвенції щодо обмеження використання та поступового видалення стійких органічних забруднювачів (СОЗ).

DSC 0172 (1)

Більше 200 чоловік відвідали семінари та презентації протягом цього періоду. Учасники обговорили поточні екологічні проблеми та шляхи екологічно безпечного використання ПХД, вдосконалення існуючих механізмів управління та видалення, дотримання міжнародних стандартів та зобов'язань за Стокгольмською конвенцією про стійкі органічні забруднювачі. Всеукраїнські семінари проводились у рамках міжнародного Проекту ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів (ПХД) в Україні».

DSC 0218 

Завантажити презентації:

 Одеса1