ПРОЕКТ ГЕФ-ЮНІДО
«ЕКОЛОГІЧНО ОБҐРУНТОВАНЕ ПОВОДЖЕННЯ ТА ОСТАТОЧНЕ ВИДАЛЕННЯ ПОЛІХЛОРОВАНИХ ДИФЕНІЛІВ (ПХД) В УКРАЇНІ»
26 червня 2017

В Одесі й Львові пройшли тренінги міжнародного Проекту ГЕФ-ЮНІДО з регулювання та видалення ПХД в Україні

Наприкінці червня в Одесі та Львові відбулися всеукраїнські семінари в рамках міжнародного Проекту ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів (ПХД) в Україні».  Зокрема 19-21 червня в одеському готелі "Вікторія" та 22-24 червня у львівському комплексі "Гетьман" зібралося кілька сотень учасників для обговорення нагальних екологічних проблем щодо видалення ПХД та шляхів їх вирішення.

Одеса

В тренінгах взяли участь представники обласних державних адміністрацій, великих промислових підприємств областей, екологічних організацій, обласних екологічних інспекцій, територіальних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій, фахівці з охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, поводження з відходами та охорони праці. Вони обговорили проблеми усунення ризиків для здоров’я людей та навколишнього середовища від поліхлорованих дифенілів (ПХД), нормативно-правового забезпечення регулювання стійких органічних забруднювачів (СОЗів) в Україні та світі,  інвентаризації та моніторингу ПХД.

Актуальність тренінгів зумовлена необхідністю втілення положень Стокгольмської конвенції щодо обмеження використання та поступового видалення стійких органічних забруднювачів (СОЗів).   

Одеса3

Евгеній Федоренко, експерт Проекту ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів (ПХД) в Україні», виступив з вступним словом в Одесі, тема його доповіді була присвячена компонентам та етапам реалізації Проекту в Україні. Він проаналізував поточну ситуацію в Україні та представив бачення команди Проекту щодо врегулювання екологічних питань, що стосуються стійких органічних забруднювачів. Учасники семінару в Одесі активно обговорювали шляхи екологічно безпечного видалення ПХД та вдосколення існуючих механізмів щодо поліпшення ситуації, наближення України до європейських стандартів та виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо Стокгольмської конвенції про стійкі органічні забруднювачі. 

Ванда Барановська, проректор з науково-педагогічної роботи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, відкрила семінар у Львові, наголосивши на необхідності співпраці представників підприємств, громадських організацій, державного та приватного секторів щодо спільного вирішення нагальних екологічних проблем.

Семінар у Львові став останнім регіональним тренінгом в рамках Проекту.

У липні семінар пройде у Києві.  

Львів

Завантажити презентації: